Borsa Haberleri

Rivian’dan %67’lik Üretim Artışı Geldi!

October 4, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Rivian’dan %67’lik Üretim Artışı Geldi!
  • Rivian, yılın üçüncü çeyreğinde, ikinci çeyreğine kıyasla 67% artış kaydederek ürettiği araç sayısını 7 binin üzerine çıkardı.

  • Kaliforniya merkezli elektrikli araç startup’ı Rivian, mart ayındaki öngörülerine paralel olarak, 2022’ye kadar 25 bin elektrikli araç üretme hedefinde her şeyin yolunda olduğunu söyledi.

  • Bu haberin ardından Rivian hisseleri piyasa öncesi işlemlerde yaklaşık 7% yükseldi. Şirketin hisseleri dün 3%’ün üzerinde bir düşüşle günü kapamıştı.

  • Rivian tarafından yapılan açıklamada, Illinois’deki fabrikasında üçüncü çeyrekte toplam 7.363 araç üretildiği ve bu süre zarfında 6.584 aracın müşterilerine teslim edildiği duyuruldu.

  • Rivian halihazırda Illinois’nin Normal bölgesinde bulunan fabrikasında R1T pickup ve R1S SUV araçların yanı sıra Amazon için panelvan araçlar üretiyor. Şirketin açıklamasında, model bazında bir üretim ve teslimat bilgisi verilmedi.

  • Rivian normalde 2022’de 50 bin araç üretmeyi planlıyordu. Ancak mart ayında bu öngörüsünü yarı yarıya düşürmüş ve yaptığı açıklamada o dönem yaşanan küresel tedarik zinciri sorunlarının üretimi artırma planına “yeni bir zorluk çıkardığını” belirtmişti.

  • Şirket pazartesi günü yaptığı açıklamada, 25 bin adetlik üretim hedefini bu yıl gerçekleştirebileceğini bir kez daha ifade etti.

Rivian’dan %67’lik Üretim Artışı Geldi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı