Rivian

Rivian’dan 2. Çeyrekte Güçlü Teslimat Rakamları

Rivian’dan 2. Çeyrekte Güçlü Teslimat Rakamları
Google News Icon Takip Et

ABD’li büyük elektrikli araç üreticisi Rivian Automotive (RIVN), ikinci çeyrekte Illinois, Normal’deki üretim tesisinde toplam 9 bin 612 araç ürettiğini ve 13 bin 790 araç teslim ettiğini açıkladı.

Elektrikli araç üreticisi, 2024 çeyreği için üretim ve teslimat sonuçlarının beklentiler doğrultusunda geldiğini belirtirken, şirket yönetimi yıllık toplam 57 bin araç üretimi için tüm yıl beklentilerini de yineledi.

Rivian ikinci çeyrek bilançosunu 6 Ağustos’ta açıklayacak. Geçen hafta düzenlenen bir yatırımcı etkinliğinde şirket, Gen 2 modelinin piyasaya sürülmesinin, ticari maliyet düşüşleri ve emtia rüzgarları ile birlikte malzeme maliyetini yaklaşık 20% azaltmasının beklendiğini söyledi. 

Rivian ayrıca dördüncü çeyrekte pozitif brüt kâr ve 2027’de pozitif düzeltilmiş FAVÖK elde etme yolunda olduğunu da ekledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha