Rivian

Rivian, Volkswagen ile Araç Üretme Planlarını Reddetti

Rivian, Volkswagen ile Araç Üretme Planlarını Reddetti
Google News Icon Takip Et

ABD’li elektrikli pikap üreticisi Rivian (RIVN), medyada çıkan bir haberde ABD’li elektrikli araç üreticisinin Alman otomobil devi Volkswagen (VWAGY) ile yakın zamanda kurulan ortaklığını yazılımın ötesine taşımak için erken görüşmelerde bulunduğu iddialarını reddetti ve Volkswagen ile araç üretme planlarının olmadığını söyledi.

Alman Handelsblatt gazetesinin dün konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere dayandırdığı haberinde, genişletilmiş bir ortaklık kapsamında Rivian’ın daha küçük ve daha ucuz R2 SUV’larının Volkswagen’in Güney Carolina’da inşa aşamasındaki fabrikasında üretilebileceği öne sürüldü.

Bir Rivian sözcüsü “Volkswagen Grubu ile araç üretimi konusunda herhangi bir planımız yok.” dedi ve şirketin R2 aracını Normal, Illinois’deki üretim tesisinde üretmeye başlama planlarını değiştirmediğini, üretimin daha sonra planlanan Georgia fabrikasında devam edebileceğini söyledi.

İkili geçen hafta Volkswagen’in elektrik mimarisi ve yazılım paylaşımı anlaşması kapsamında Rivian’a 5 milyar dolara kadar yatırım yapacağını açıklamıştı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters