Rivian

Rivian, Üretim Beklentilerini Karşılayamadı

Rivian, Üretim Beklentilerini Karşılayamadı
Google News Icon Takip Et

ABD’li elektrikli araç üreticisi Rivian Automotive (RIVN), maliyetleri düşürmek ve verimliliği artırmak amacıyla, yeni malzemeler için yeni tedarikçilere geçme hamlesi sebebiyle üç aylık araç üretimi tahminlerini kaçırdı.

Amazon (AMZN) destekli şirket, 31 Mart’ta sona eren ilk çeyrekte 13 bin 980 araç üretirken, analistler yaklaşık 14 bin 250 adet araç üretilmesini bekliyordu.

Üç aylık üretim rakamı bir önceki yıla göre yaklaşık 50% arttı ancak şirketin önceki üç ayda ürettiği 17 bin 541 aracın altında kaldı.

Elektrikli R1T kamyonet ve R1S SUV üreticisi Rivian, yıllık üretim tahminini yeniden teyit etti. Şirket, üretim hattını iyileştirmek için ikinci çeyrekte bir hafta sürecek bir üretim kesintisi planlıyor.

Şirketin ilk çeyrek teslimatları ise 13 bin 588 olarak gerçekleşirken, bu rakam şubat ayında şirket tarafından öngörülen 10% ile 15%’lik düşüşe göre daha düşük bir oranda, yaklaşık 3%’lük bir düşüşe işaret etti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters