Rivian

Rivian da Tesla Şarj Kervanına Katılıyor

Haziran 20, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Rivian da Tesla Şarj Kervanına Katılıyor

Elektrikli araç üreticisi Rivian Automotive (RIVN) müşterilerinin geniş Tesla (TSLA) Supercharger ağını kullanmalarını için Tesla’nın şarj standardını kullanmayı kabul ettiğini açıkladı.

Rivian Automotive kullanıcılarının, 2024 ilkbaharında ABD ve Kanada’daki 12 bin Tesla Supercharger şarj istasyonunu kullanmaya başlamaları bekleniyor. 

Tesla’nın şarj standardını kabul eden Ford Motor (F) ve General Motors’a (GM) paralel olarak Rivian da yeni araçlarında Tesla’nın Kuzey Amerika Şarj Standardı’na uygun şarj girdileri üretecek. 

Şirket hisseleri, açılışta 2%’nin üzerinde yükseldi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha