Borsa Haberleri

Rivian Çalışanlarının 6%’sını İşten Çıkarıyor

February 2, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Rivian Çalışanlarının 6%’sını İşten Çıkarıyor

Reuters’ın haberine göre Rivian Automotive (RIVN) çalışan sayısını 6% azaltıyor.

● Haber kaynağının eline geçen kurum içi bir yazışmada, işten çıkarmaların maliyetleri düşürmek ve kârlılığa odaklanmak açısından zorunlu olduğu belirtildi.

● Elektrikli araç alanında fiyat indirimlerinin yapıldığı bu dönemde, gelir kaybı yaşayan üretici için kârlılığa giden yol, gün geçtikçe daha puslu bir hâl almıştı.

● 14 bin çalışandan oluşan küresel iş gücü göz önüne alındığında, işten çıkarma sürecinden yaklaşık 840 çalışan etkilenmiş olacak. İşten çıkarmaların, saat başı ücret alanları veya Illinois eyaletinin Normal kentindeki tesiste görev yapan çalışanları etkilemeyeceği söyleniyor.

Rivian Çalışanlarının 6%’sını İşten Çıkarıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha