Borsa Haberleri

Rivian Automotive, Tamamen Yenilenmiş İki Aracını Tanıttı

June 7, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Rivian Automotive, Tamamen Yenilenmiş İki Aracını Tanıttı

Rivian Automotive (RIVN), geçtiğimiz günlerde ikinci nesil yeni araçlarını tanıttı. Rivian, R1S SUV ve R1T pikabın yüzlerce donanım iyileştirmesi, performans yükseltmesi, yazılım yenilemesi yaptığı yeni versiyonlarını tanıttı. Şirket bu değişikliklerle R2 ve R3 serileri öncesinde üretim maliyetlerini düşürmeyi hedefliyor. 

İkinci nesil R1 araçları, tamamen yeni bir elektrik mimarisine ve “Rivian Autonomy Platform” adı verilen geliştirilmiş yeni bir otonom sistemine de sahip. Şirket tarafından yapılan açıklamada; 11 kamera, 5 radar ve yapay zekâlı tahmin teknolojisiyle otonom sisteminin yetenek açısından önemli bir ilerleme olduğu belirtildi. 

İkinci nesil R1S’nin fiyatı 75.900 dolardan, R1T ise 69.900 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Rivian Automotive, Tamamen Yenilenmiş İki Aracını Tanıttı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha