Rivian

Rivian Automotive Notu “Maliyetli” Stratejisi Sebebiyle Düştü!

April 18, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Rivian Automotive Notu “Maliyetli” Stratejisi Sebebiyle Düştü!

Piper Sandler, Rivian Automotive’in (RIVN) mevcut stratejisinin maliyetli olduğu görüşüyle şirketin “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “NÖTR” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 63 dolardan 15 dolara indirdi. 

Rivian’ın stratejisini hâlâ beğeniyoruz.” diyen Piper Sandler, buna rağmen şirketin maliyet yapısını savunabilmek için yatırımlarını milyonlarca segmente bölgesi gerektiğini düşünüyor. 

Rivian, bu kadar agresif bir genişlemeyi finanse edebilmek için de sermayeye ihtiyaç duyacak. Piper Sandler’a göre 2025 ve ötesinde büyümeyi desteklemek için şirketin ihtiyacı olan sermaye miktarı 4 milyar doları aşabilir. 

Rivian Automotive Notu “Maliyetli” Stratejisi Sebebiyle Düştü!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing