Borsa Haberleri

Rivian 13 Bin Aracı Geri Çağırıyor!

October 10, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Rivian 13 Bin Aracı Geri Çağırıyor!

●    Rivian Automotive (RIVN) cuma günü yaptığı açıklamada, sürücülerin direksiyon hakimiyetini kaybetmesine neden olabilecek olası bir gevşek bağlantı elemanı sorunu nedeniyle araçlarının neredeyse yarısını geri çağıracağını duyurdu.

● Şirket sözcüsünün açıklamalarına göre, Kaliforniya merkezli Rivian şirketi, bazı araçlarda üst ön kontrol kolunu direksiyon mafsalına bağlayan bir bağlantı elemanının “yeterince sıkılmadığının” tespit edilmesi üzerine yaklaşık 13 bin aracı geri çağıracak.

● Elektrikli araç üreticisi bu yıl toplamda 14.317 araç üretti.

● Şirket, bağlantı elemanının sıkılığına ilişkin yapısal sorunla ilgili olabilecek yedi bildirim sonrasında, hatadan etkilenen müşterilerini bu geri çağırma süreci konusunda bilgilendirdiğini belirtti. Bu sorun nedeniyle oluştuğu bildirilen herhangi bir yaralanma söz konusu değil.

● Rivian Baş Yöneticisi RJ Scaringe, müşterileri herhangi bir sorun yaşamaları durumunda önlem almaları konusunda uyaran yazısında, “nadir durumlarda somunun tamamen gevşeyebileceğini” belirtti.

● Scaringe konuşmasının devamında, “Söz konusu riskleri küçümseyemeyiz; bu nedenle bu geri çağırma sürecini kendi inisiyatifimizle başlattık.” dedi.

● Rivian, 2022 model R1T elektrikli pick-up kamyonetlerde ön yolcu koltuğunda çocuk oturması halinde hava yastıklarının devreye girmemesi sorunu nedeniyle mayıs ayında ABD’de yaklaşık 500 aracı geri çağırmıştı.

Rivian 13 Bin Aracı Geri Çağırıyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı