Borsa Haberleri

Rite Aid İflas Başvurusunda Bulundu

October 16, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Rite Aid İflas Başvurusunda Bulundu

Rite Aid (RAD) dün 11. Bölüm iflas başvurusunda bulundu. Ayrıca üst yönetimde değişikliğe giden eczane zincirinin bu kararları, ABD opioid krizindeki rolü nedeniyle karşı karşıya olduğu davaları durdurmak için bir hamle olarak nitelendiriliyor.

Rite Aid, bazı kredi kuruluşlarından 3,45 milyar dolarlık yeni finansman taahhüdü aldığını ve bunun iflas süreci boyunca kendisini desteklemek için yeterli likidite sağlayacağını söyledi.

Şirket, 11. Bölüm başvurusunun Rite Aid’in dava taleplerini “adil bir şekilde” çözmesine de olanak sağlayacağını belirtti. 

Opioid davalarının yanı sıra, New Jersey Bölgesi için ABD İflas Mahkemesi’ne yapılan başvuruya göre eczane zinciri, 3 Haziran itibariyle 8,60 milyar dolarlık bir borçla mücadele ediyor ve bunun bir kısmının 2025 yılında geri ödenmesi gerekiyor. Rite Aid’in toplam varlıkları da 7,65 milyar dolar seviyesinde.

Rite Aid ayrıca, geçici CEO Elizabeth Burr’un yerine Jeffrey Stein’ı yeni CEO ve yeniden yapılandırma sorumlusu olarak atadı. Stein’in şirketin yönetim kuruluna atandığı ve Burr’un da yönetim kurulunda kalacağı belirtildi.

Şirket, düşük performans gösteren mağazalarını kapatacağını ve etkilenen mağazalardaki çalışanları mümkün olan yerlerde başka yerlere transfer edeceğini söyledi.

Rite Aid İflas Başvurusunda Bulundu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters