Borsa Haberleri

Riot Platforms’un Bitcoin Üretimi Ocakta 16% Düştü

February 5, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Riot Platforms’un Bitcoin Üretimi Ocakta 16% Düştü

Kripto para madenciliği şirketi Riot Platforms (RIOT), ocak ayında 520 Bitcoin ürettiğini açıkladı. Bu rakam, bir önceki aya göre 16% ve yıllık bazda 30%’luk bir düşüş anlamına geliyor. 

🤔 Bitcoin üretmek nedir? Bitcoin veya kripto para madenciliği, blokzinciri teknolojisinde özel donanım cihazları ile karmaşık matematik problemlerine çözüm bulunmasıyla gerçekleştirilir. Bitcoin madenciliği olarak bilinen bu üretim süreci; Bitcoin bloklarının, cihazların işlemci gücü kullanılarak doğrulanması ve zincire eklenmesi ve ödül olarak Bitcoin üretilmesi sürecini kapsar.

Şirket, ocak ayı boyunca ortalama 44.860 dolar net fiyattan 212 bitcoin sattı. Bu rakam, aralık ayında elden çıkardığı 590 Bitcoin ve Ocak 2023’te sattığı 700 Bitcoin’in de altında.

Ocak ayı sonunda Riot, mevcut fiyatlarla 327 milyon dolara yakın değerde toplam 7.648 Bitcoin sahibiydi. 

Riot Platforms’un Bitcoin Üretimi Ocakta 16% Düştü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha