Borsa Haberleri

Riot Platforms, Bitfarms’ın En Büyük Hissedarı Oldu 

May 28, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Riot Platforms, Bitfarms’ın En Büyük Hissedarı Oldu 

Kripto para madencisi Riot Platforms (RIOT), geçen ay kripto madencisinin yönetim kurulu tarafından özel bir teklifin reddedilmesine rağmen, Bitfarms’ın (BITF) tedavüldeki tüm hisselerini yaklaşık 950 milyon dolar karşılığında satın almayı teklif ettiğini söyledi.

Riot CEO’su Jason Les, “Bitfarms Yönetim Kurulu’nun bizimle esaslı bir diyaloğa girmeden teklifimizi reddettiğini öğrenmek bizi hayal kırıklığına uğrattı.” dedi.

Ancak Riot, Bitfarms’ın 9,25% hissesini satın alarak şirketin en büyük hissedarı haline geldiğini ve kripto madencisinin yönetim kuruluna yeni bir bağımsız yönetici eklemek için özel bir hissedar toplantısı talep etmeyi planladığını da sözlerine ekledi.

Riot Platforms, Bitfarms’ın En Büyük Hissedarı Oldu 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters