Kripto Para Haberleri

Riot Bitfarms Teklifini Geri Çekti, Yönetim Kurulunda Koltuk İstiyor

Riot Bitfarms Teklifini Geri Çekti, Yönetim Kurulunda Koltuk İstiyor
Google News Icon Takip Et

Bitcoin madencisi Riot Platforms (RIOT), rakibi Bitfarms (BITF) için yaptığı teklifi geri çektiğini ve kripto madencisinin yönetim kuruluna üç yönetici aday gösterdiğini söyledi.

Yaklaşık 15%’lik hissesiyle Bitfarms’ın en büyük hissedarı olan Riot, şirketin yeniden oluşturulan yönetim kuruluyla potansiyel bir işlem hakkında “iletişime geçmeye hazır” olduğunu belirtti.

İki şirket, Riot’un nisan ayında şirketi yaklaşık 950 milyon dolar karşılığında satın almak için bir teklifte bulunmasından bu yana anlaşmazlık yaşıyor.

Bitfarms, şirketin değerini önemli ölçüde düşürdüğünü söyleyerek teklifi reddetti ve düşmanca bir devralma girişimini önlemek için bir “zehir hapı” planını onayladı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters