BIST Şirket Haberleri

Reysaş Lojistik, Petkim ile 520 Milyon TL’lik Sözleşme İmzaladı!

March 22, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Reysaş Lojistik, Petkim ile 520 Milyon TL’lik Sözleşme İmzaladı!

Reysaş Lojistik (RYSAS), Borsa İstanbul’da işlem gören Petkim Petrokimya Holding A.Ş (PETKM) ile lojistik operasyonlar için 5 yıllık hizmet sözleşmesi imzaladı.

Reysaş Lojistik, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada şu detaylara yer verdi:

“Şirketimiz ile Petkim Petrokimya Holding A.Ş. arasında Petkim Petrokimya Aliağa’da yer alan Kompleks’teki Lojistik Operasyonlar için toplam 5 yıllık “Hizmet Sözleşmesi” imzalanmıştır.

Yeni imzalanan sözleşmeye göre 1 yılda yaklaşık 104.000.000 TL + KDV olmak üzere 5 yılda toplam yaklaşık 520.000.000 TL + KDV ciro beklenmekte olup, bu fiyata enflasyon ve artan operasyon maliyetleri her sene ayrıca ilave edilecektir.” ifadelerine yer verdi.

Reysaş Lojistik, yeni iş ilişkisinin “şirketin cirosuna ve kârlılığına olumlu etkileyecektir” değerlendirmesinde bulundu.

Reysaş Lojistik, Petkim ile 520 Milyon TL’lik Sözleşme İmzaladı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu