Borsa Haberleri

Revance Therapeutics, Botoksa Yeni Bir Soluk Getirebilir!

September 23, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Revance Therapeutics, Botoksa Yeni Bir Soluk Getirebilir!

Goldman Sachs, botoksa rakip bir ürün üzerinde çalışan biyoteknoloji şirketi Revance Therapeutics (RVNC)’in sağlam bir hisse seçimi olduğunu belirtti. Perşembe günü banka, şirket hisseleri için “AL” notu verdi ve 33 dolarlık fiyat hedefi belirledi. Goldman’ın bu hamlesi, biyoteknoloji şirketinin hisselerinde önümüzdeki 12 ay içinde 28%’den fazla bir yükselişin mümkün olduğunu gösteriyor. Şirketin hisseleri yılbaşından bugüne 58%’den fazla yükseldi. 

Analist Chris Shibutani perşembe günü bir notta, “Şirketin botoksa rakip olacak ürünü DAXXIFY’ın 1,7 milyar dolarlık ABD kozmetik nöromodülatör alanına girmesinin yıkıcı olma, pay toplama ve henüz potansiyelini yakalayamamış bir pazarın büyümesini sağlama gücüne sahip olduğunu düşünüyoruz.” dedi. 

DAXXIFY’ın Botoksa Kıyasla Daha Uzun Ömürlü Olması Bekleniyor

Goldman Sachs, Revance Therapeutics (RVNC)’in yeni nesil botoks ürününün şu anda piyasada yer alan rakiplerinden daha uzun süreli çözümler sunacağından bahsetti. Mevcut ürünlerin üç ile dört aylık kalıcılığına kıyasla DAXXIFY’ın kabaca altı aylık bir fayda sağlaması bekleniyor. Konuya ilişkin açıklamada bulunan analist Chris Shibutani, “Revance’in botoksa rakip olacak yeniliğinin yaşam kalitesi açısından hastalara sağladığı avantajlarla ve tedavilerin sıklığını botulinum toksini enjeksiyonlarına kıyasla yılda 50% azaltmasıyla yüksek bir taleple karşılaşmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Revance Therapeutics, Daha İyi Performans Göstermeye Hazır!

Goldman Sachs’e göre biyoteknoloji şirketi, önümüzdeki aylarda ABD’de resesyon olsa dahi daha iyi bir performans göstermeye hazır gözüküyor. Analist Chris Shibutani, ekonomik gerileme dönemlerinde nöromodülatör yani ameliyatsız estetik uygulamalarının enjekte edilebilir dermal dolgu maddeleri de dâhil olmak üzere diğer kozmetik ürünlere kıyasla daha az zarar gördüğünden bahsetti. 

Bunlar göz öne alındığında Goldman, DAXXIFY’ın 2025 yılına kadar ABD kozmetik nöromodülatör pazarının 21%’ini; 2030’a kadar 35%’ini elde edeceğini düşünüyor. Ayrıca şirket, 2,7 milyar dolarlık küresel endüstride de büyümek için iyi bir konuma sahip. Goldman Sachs’e göre şirketin elinde 470 milyon dolarlık nakit benzeri olduğu tahmin ediliyor. Bu nakit eş değerlerinin şirketin 2025 zaman dilimindeki önemli çalışmalarını ve kârlılığını desteklemesi bekleniyor. 

Revance Therapeutics, Botoksa Yeni Bir Soluk Getirebilir!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı