Borsa Haberleri

Restaurant Brands, Carrols’ın Tam Kontrolünü Alacak

January 16, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Restaurant Brands, Carrols’ın Tam Kontrolünü Alacak

Burger King’in ana şirketi Restaurant Brands (QSR), toplam işletme değeri yaklaşık 1 milyar dolar olan bir anlaşmayla Carrols Restaurant Group’un (TAST) tam kontrolünü alacağını açıkaldı.

Restaurant Brands, hâlihazırda sahip olmadığı Carrols Restaurant hisseleri için hisse başına 9,55 dolar nakit ödeyecek ve bu da hissenin 12 Ocak’taki kapanış fiyatı olan 8,42 dolara göre 13,4%’lük bir prim anlamına geliyor.

Restaurant Brands şu anda ABD’de 1.000’den fazla Burger King restoranı ve 60 Popeyes satış noktası işleten Carrols’un yaklaşık 15%’ine sahip.

Burger King ABD ve Kanada lideri Tom Curtis “Önümüzdeki beş yıl içinde bu restoranları hızla yeniden düzenleyeceğiz ve onları motive olmuş, yerel franchise sahiplerine geri vereceğiz.” yorumunu yaptı. 

Restaurant Brands, Carrols’ın Tam Kontrolünü Alacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters