Borsa Haberleri

Resesyon 2024’e Kadar Sürebilir!

October 24, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Resesyon 2024’e Kadar Sürebilir!

●  Tesla (TSLA) CEO’su Elon Musk’ın, Çin’de ve Avrupa’da elektrikli araç talebini aşağıya doğru çeken “bir tür resesyon” yaşanmakta olduğunu dile getiren açıklamalarının hemen ardından, resesyonun 2024 baharına kadar devam edeceğini belirten bir Tweet attı.

●  Musk, ocak ayında yöneticilerine gönderdiği bir e-posta ile işe alımların durdurulması, hatta işten çıkarmaların yapılması yönünde talimat vermişti. Bu e-posta, kendisinin resesyon riskine dair en net mesajı olarak yorumlanmıştı. Musk’ın son yorumları bu e-postanın gönderilmesinden aylar sonra geldi.

● Ünlü milyarder, resesyon olasılığına dair düşüncelerini yakın zamanda Twitter üzerinden defalarca paylaşmıştı.

Resesyon 2024’e Kadar Sürebilir!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters