Borsa Haberleri

Rekabet Kurulu’ndan Şişecam ve Bağlı Ortaklığına Soruşturma Kararı

Rekabet Kurulu’ndan Şişecam ve Bağlı Ortaklığına Soruşturma Kararı
Google News Icon Takip Et

Rekabet Kurulu, Şişecam (SISE) ve bağlı ortaklığı Şişecam Çevre Sistemleri A.Ş.’ye soruşturma başlatılmasına karar verdi.

Şişecam tarafından yapılan açıklamada, 27 Ekim 2021 tarihinde Şişecam ve Şişecam Çevre Sistemleri’nin atık cam dönüşüm faaliyetlerine ilişkin olarak taahhütler sunduğu ve sunulan taahhütlerin Kurul tarafından bağlayıcı hale geldiği hatırlatıldı.

Açıklamaya göre soruşturma kararı; sunulan taahhütlerden doğan bildirim yükümlülüğünün yerine getirilip getirilmediği ve taahhütlere uygun davranılıp, davranılmadığı hususuna yönelik yapılan incelemeye istinaden alındı.

Şirketin yaptığı KAP açıklamasının ardından Şişecam hisseleri saat 11.37 itibarıyla 1,55%. düşüş ve 50,75 TL seviyesinden işlem görüyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP