Borsa Haberleri

Reddit, Mart Ayında Halka Arz Olabilir

January 18, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Reddit, Mart Ayında Halka Arz Olabilir

Sosyal medya platformu Reddit, üç yılı aşkın süredir ilerlediği listelenme yolunda bir adım ileride. Reuters’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre şirket, mart ayında halka arz olmak için ayrıntılı planlar hazırladı.

Bu, Pinterest’in (PINS) 2019’da borsada listelenmeye başlamasından bu yana büyük bir sosyal medya şirketinin ilk halka arzı olacak ve Reddit’in, TikTok ve Facebook gibi sosyal medya devleriyle reklam gelirleri için sıkı bir rekabete girmesine yol açacak.

Söz konusu halka arz aynı zamanda bazı Reddit kullanıcılarının şirketin borsaya çıkışını destekleme konusundaki istekliliğini de test edecek. Platformda paylaşım yapan birçok yatırımcı, son üç yılda GameStop’tan (GME), film operatörü AMC Entertainment Holdings’e (AMC) düzinelerce “meme” hisselerinin rallisini körüklemeye yardımcı oldu.

Kaynaklardan ikisi, Aralık 2021’de halka arz için gizli olarak başvuruda bulunan Reddit’in halka arzını şubat ayı sonlarında yapmayı, tanıtımını da mart ayı başında başlatmayı ve halka arzı mart sonuna kadar tamamlamayı planladığını söyledi.

Kaynaklar, 2021’deki finansman turunda değeri yaklaşık 10 milyar dolar olan San Francisco merkezli şirketin, halka arzdaki hisselerinin yaklaşık 10%’unu satmayı planladığını da ekledi. Kaynaklara göre şirket, halka arz zamanına yakın bir zamanda hangi halka arz değerlemesini uygulayacağına karar verecek.

Reddit, Mart Ayında Halka Arz Olabilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters