Borsa Haberleri

Reddit, Halka Arzında Sadık Kullanıcıları için Hisse Ayıracak

Şubat 21, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Reddit, Halka Arzında Sadık Kullanıcıları için Hisse Ayıracak

Sosyal medya platformu Reddit, halka arz hisselerinin bir kısmını platformun kullanıcılarına özel olarak satmayı planlıyor.

The Wall Street Journal’ın konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere dayandırdığı haberinde, şirketin önümüzdeki ay halka arz edildiğinde en üretken kullanıcılarından 75 bini için henüz belirlenmemiş sayıda hisse ayırmayı hedeflediği belirtildi.

Kullanıcılar, normalde yalnızca büyük yatırımcılar için ayrılmış bir ayrıcalık olmak üzere, hisse işlem görmeye başlamadan önce Reddit hisselerini ilk halka arz fiyatından satın alma fırsatına sahip olacaklar.

2021’deki bir fonlama turunda yaklaşık 10 milyar dolar değer biçilen San Francisco merkezli şirketin halka arzı için ayrıntılı planlar hazırladığı biliniyor. Reddit ilk olarak Aralık 2021’de halka arz için gizli bir başvuruda bulunmuştu.

Geçtiğimiz yıl Maplebear (CART) ve Arm Holdings (ARM) halka arzlarıyla hafif hareketlense de son iki yıldır düşük hacimlerle mücadele eden halka arz piyasası, henüz tam olarak toparlanabilmiş değil ve piyasaya yeni giren birçok şirket halka arz fiyatlarının altında işlem görüyor.

Reddit’in üç yıldan uzun bir süredir üzerinde çalıştığı halka arzı, Pinterest’in (PINS) 2019’daki çıkışından bu yana büyük bir sosyal medya şirketinden gelen ilk halka arz olacak.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters 

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti