Borsa Haberleri

Reddit Halka Arzında 6,5 Milyar Dolar Değerleme Hedefliyor

Reddit Halka Arzında 6,5 Milyar Dolar Değerleme Hedefliyor
Google News Icon Takip Et

Sosyal medya platformu Reddit, bu ay gerçekleşmesi beklenen halka arzında 6,5 milyar dolara kadar bir değerleme hedefliyor.

Reuters’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre şirket, hisse başına 31 ile 34 dolar arasında bir fiyat aralığı belirlemek istiyor.

Kaynaklardan biri, halka arzda satılan hisselerin bir kısmının Reddit tarafından ihraç edilen yeni hisseler olacağını, bir kısmının ise yatırımcıları ve çalışanları tarafından tutulan mevcut hisseler olacağını söyledi.

Reddit’e 2021’deki bir fonlama turunda 10 milyar dolar değer biçilmişti. Reuters’in ocak ayındaki bir haberine göre, şirket halka arzda hisselerinin yaklaşık 10%’unu satmak istiyordu.

En niş tartışma grupları ve kullanıcıların diğer üyeler tarafından yayınlanan içeriğe “yukarı” veya “aşağı” oy vermesiyle tanınan şirket, geçen ay net zararının 90,8 milyon dolara gerilediğini ve 2023’te gelir artışının yaklaşık 21% olduğunu açıklamıştı.

Reddit’in halka arz başvurusu, paltformun kuruluşundan neredeyse yirmi yıl sonra geçen hafta kamuoyuna açıklandı ve şu anda X olarak bilinen Twitter ve Meta’nın (META) Facebook’u gibi sosyal medya rakiplerinin ticari başarısının hâlâ gerisinde olan platform için büyük bir test olacak.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters