Borsa Haberleri

Reddit, Halka Arzı için New York Borsası’nı Seçti

February 5, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Reddit, Halka Arzı için New York Borsası’nı Seçti

Sosyal medya platformu Reddit, uzun süredir ertelenen halka arzı için New York Borsası’nı seçti ve bu da borsanın, rakibi Nasdaq ile uzun süredir devam eden listeleme savaşında NYSE için bir zafere işaret etti.

The Financial Times’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı habere göre önümüzdeki ay gerçekleşebilecek halka arz öncesinde alınan bu karar, iki yıllık sınırlı faaliyetin ardından ABD halka arz piyasasındaki son yaşam işareti olarak değerlendiriliyor.

San Francisco merkezli Reddit, ilk olarak 2021’in sonlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na halka arz için gizli bir başvuruda bulunmuş ancak zorlu makroekonomik koşullar ve reklamcılıktaki düşüş karşısında teknoloji hisselerinin değer kaybetmesiyle halka açılmayı ertelemişti.

Bu, 2020-2021’deki halka arz piyasası patlamasından bu yana Intercontinental Exchange’in NYSE’sinde listelenen en yüksek profilli teknoloji grubu olacaktı. Reklam yazılımı grubu Klaviyo (KVYO), Nasdaq’ın çip tasarımcısı Arm (ARM) ve teslimat grubu Instacart’ı (CART) cezbetmesiyle, geçen yıl NYSE’de listelenen tek büyük şirket olmuştu.

Nasdaq, tarihsel olarak özellikle teknoloji listeleri için pazara hakim olsa da NYSE daha önce Uber (UBER) ve Spotify (SPOT) gibi büyük şirketleri kazandı. Nasdaq’ın teknoloji alanındaki hakimiyeti, son yıllarda daha geniş çaplı listelemeler için en popüler mekan olarak rakibinin önüne geçmesine yardımcı oldu.

Şirkete yakın bir kişi, halka açıldığında Reddit’in en az 5 milyar dolarlık bir ilk değerleme elde etmeyi hedeflediğini söyledi. 2021’deki en son özel fon toplamasında şirkete 10 milyar dolar değer biçilmişti ancak faiz oranlarının artmasıyla son iki yılda özel şirket değerlemeleri düştü.

Reddit, Halka Arzı için New York Borsası’nı Seçti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Financial Times