Borsa Haberleri

Reddit Günü: Halka Arz Fiyatı Belli Oldu

Reddit Günü: Halka Arz Fiyatı Belli Oldu
Google News Icon Takip Et

Sosyal medya platformu Reddit’in halka arz günü geldi çattı. RDDT koduyla yarın listelenmeye hazırlanan şirket, halka arzını hedeflediği hisse başına 31 ile 34 dolar aralığının en üstünde fiyatlandırarak 748 milyon dolar topladı.

Reddit ve mevcut hissedarları, 22 milyon hisseyi hisse başına 34 dolardan satarak Reddit’e yaklaşık 6,4 milyar dolar değer biçti.

Pinterest’ten (PINS) bu yana en büyük sosyal medya halka arzına hazırlanan şirket, platformundaki uygun kullanıcılar ve moderatörler, belirli yönetim kurulu üyeleri ve çalışanlarının ve yöneticilerinin arkadaşları ve aile üyeleri için teklif edilen toplam hisselerin 8%’ini ayırdı.

Reddit ve Astera Labs’ın (ALAB) başarılı halka arzları, büyük ölçüde durgun geçen iki yılın ardından halka arz piyasasını yeniden canlandırabilir. Bu yılın başlarında, KKR destekli BrightSpring ve spor giyim markası Amer Sports gibi diğer büyük isimlerin borsa lansmanları yatırımcılardan ılımlı bir tepki aldı.

Kullanıcılarının çoğunun sadakatine rağmen Reddit, 2005’teki lansmanından bu yana her yıl para kaybetti ve Meta Platforms’un (META) Facebook’u ve şimdi X olarak bilinen Twitter gibi rakiplerinin ticari başarısının gerisinde kaldı.

Birçok Reddit kullanıcısının niş konulara odaklanması ve platformun içerik moderasyonuna ılımlı yaklaşımı, bazı reklamverenler için bir sorun teşkil etti.

Yeni gelir kaynakları arayan Reddit, şubat ayında Alphabet’in Google’ına (GOOGL) yapay zekâ eğitim verileri sağlamak için 66 milyon dolarlık bir sözleşme yaptığını açıklamıştı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters