Borsa Haberleri

Reddit, 2. Çeyrek için Güçlü Öngörüler Açıkladı

Reddit, 2. Çeyrek için Güçlü Öngörüler Açıkladı
Google News Icon Takip Et

Mart ayındaki halka arzından bu yana ilk bilançosunu açıklayan sosyal medya şirketi Reddit (RDDT), yatırımcılarını ve Wall Street’i hayal kırıklığına uğratmadı. 

Şirket, yılın ilk çeyreğinde yıllık bazda 48% artışla 243 milyon dolar gelir elde ederek analistlerin 212,8 milyon dolarlık beklentisini aştı. 

Bu dönemde reklam gelirleri de şirketin büyük rakiplerine göre oldukça güçlü bir büyüme sergiledi ve geçen yılın aynı dönemine göre 39% fırlayarak 222,7 milyon dolara ulaştı. 

Dijital reklam şirketleri, markaların 2022’deki enflasyonla başa çıkmak için harcamalarını kısmasının ardından yeniden sağlıklı bir şekilde büyümeye başladı. Meta’nın (META) reklam gelirleri ilk çeyrekte 27% artarken, Amazon’da (AMZN) 24% ve Google’ın ana şirketi Alphabet’te (GOOGL) 13% büyüme kaydedildi.

Şirket ayrıca ilk çeyrekte analistlerin 76,6 milyon olarak tahmin ettiği seviyenin üzerinde, 82,7 milyon günlük aktif kullanıcı sayısı açıkladı. Dünya çapında kullanıcı başına ortalama gelir, bir yıl önceki 2,72 dolardan bu yıl 8% artışla 2,94 dolara yükseldi.

Öte yandan Reddit, ilk çeyrek için 575,1 milyon dolar net zarar bildirdi. Bu dönemde hisse bazlı tazminat giderleri ve ilgili vergiler, özellikle ilk halka arzdan kaynaklanan masraflar nedeniyle 595,5 milyon dolar oldu.

Ancak şirketin bilançosunda öne çıkan asıl nokta, ileriye dönük beklentiler oldu. Reddit, ikinci çeyrek için 240 milyon ile 255 milyon dolar gelir beklediğini söyledi. Bu aralık, analistlerin 224 milyon dolarlık konsensüsünün üzerinde geldi ve tahmin aralığının medyan noktası, bir önceki yıla göre yaklaşık 32%’lik bir büyümeye işaret etti.

Reddit, mart ayında New York Borsası’nda işlem görmeye başladı. Şirket, halka arzını hisse başına 34 dolardan fiyatlandırdı ve bu da şirkete yaklaşık 6,5 milyar dolar değer biçti. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reddit