Borsa Haberleri

RBC, Chevron’un Notunu ve Hedef Fiyatını Yükseltti

June 1, 2023 • 2 dakika okuma süresi
RBC, Chevron’un Notunu ve Hedef Fiyatını Yükseltti

RBC Capital Markets, petrol devi Chevron’un (CVX) giderek istikrarsızlaşan makro ekonomik bir ortamda daha da büyüyebileceğini düşünüyor. 

Chevron’un “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” olarak güncelleyen banka, şirketin 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 165 dolardan 180 dolara taşıdı. 

RBC analisti Biraj Borkhataria, Chevron’un geçmişte bilançosunu ılımlı bir şekilde yönettiğini, bunun da şirkete sürdürülebilir temettü getirisi olarak geri döndüğünü düşünüyor. 

Borkhataria ayrıca bu ılımlı tutumun Chevron’un başka şirketleri satın almasına da yardımcı olduğunu belirtiyor. Şirket, geçtiğimiz ayın sonlarına doğru PDC Energy’i (PDCE) satın alacağını açıklamıştı. 

Bu faktörlerin Cehvron’un rekabetin zorlu olduğu bu pazarda rakiplerinin önüne geçmesini sağladığına inanan analist, “İleriye dönük olarak, makro ortamın değişken kalmaya devam edeceğine inanıyoruz ancak daha zayıf ürün talebi ve OPEC+’ın petrol piyasasını yönetmeye devam etmesi, CVX’in ham madde ağırlığını iyi bir konuma taşıyor.” yorumunu yapıyor. 

RBC, Chevron’un Notunu ve Hedef Fiyatını Yükseltti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC