Al Sinyali Veren Hisseler

RBC, Bu İnternet Hisselerine “AL” Diyor

January 16, 2024 • 3 dakika okuma süresi
RBC, Bu İnternet Hisselerine “AL” Diyor

RBC Capital Markets’a göre 2024’te riske açık bir tutum, büyük teknoloji şirketlerinin rekorlar kırdığı bir 2023’ün ardından internet hisseleri için büyük bir destek sağlayabilir. 

Aralarında Nvidia (NVDA) ve Meta Platforms’un (META) da bulunduğu teknoloji devleri, Nasdaq Composite’i 2023’te 43%’lük bir kazanca taşıdı.

Wall Street’te geçen yılki teknoloji hissesi rallisinin sektörü aşırı alım bölgesine ittiğinden endişe edilse de, RBC bunun 2023’teki “verimlilik yılında temellerin daha önce hiç bu kadar sağlıklı görünmediği” anlamına geldiğini düşünüyor. 

Analist Brad Erickson’a göre, teknoloji şirketlerinin çoğunluğu düzeltilmiş FAVÖK açısından hâlâ kârlı ve değerlemeleri, pandemi öncesindeki tarihsel seviyelerinden hâlâ daha düşük. 

✍️ Teknoloji hisselerinin bu yıl muhtemelen daha fazla değerleme hassasiyeti göreceğine inanan analist, “2024’teki riskli ortamın, her büyüklükteki şirketi (reklam veren herkes) büyümeye 2023’ten daha fazla öncelik vermeye yöneltebileceğine inanıyoruz.” diyor. 

Bunu göz önünde bulunduran Erickson, sektördeki favori seçimlerinin bir parçası olarak “kendine özgü hızlanma hikayeleri, ürün döngüleri ve/veya aşırı büyük kârlılık iyileştirmeleri” kutularını dolduran şirketler öneriyor:

  • Meta Platforms (META)
  • GoDaddy (GDDY)
  • Pinterest (PINS)
  • Amazon (AMZN)

🎯 RBC’nin 2024 için favori internet hisseleri arasında yer alan Amazon, Erickson’a göre bu yıl Amazon Web Services segmentinde bir “yeniden hızlanma” hikayesi görebilir. Analist ayrıca yeni kanallar ve sosyal ortaklıklar aracılığıyla reklamcılıkta da büyüme olasılıkları öngörüyor. 

Erickson, üretici yapay zekânın hisse için önemli bir destek olduğunu belirterek, “Ortaklıklar kurdukça ve daha fazla ilgi gördükçe AMZN’nin, GOOGL ve MSFT arasındaki üretici yapay zekâ savaşında ‘pay’ kazanmasını bekliyoruz.” diyor. 

Ayrıca analist, perakende gücü nedeniyle şirketin kazançlarının daha iyi performans göstermeye devam etmesini bekliyor. 

Amazon hisseleri, 2024’te yaklaşık 1,5% arttı ve geçtiğimiz hafta 52 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. Hisseyi “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” olarak değerlendiren Erickson’ın belirlediği 180 dolarlık hedef fiyatı, 15%’in üzerinde bir artışa işaret ediyor. 

🎯 Erickson, GoDaddy’nin RBC’nin bu yılki en iyi internet seçimlerinden bir diğeri olduğunun altını çizdi. Analist, hisse değerlemesinin şu anda “makul kaldığını” düşünüyor:

GDDY’yi giderek daha rekabetçi hale gelen ürün portföyü ve yapısal olarak daha iyi bir müşteri edinme kanalının birleşiminden dolayı beğeniyoruz.

Erickson’a göre üretici yapay zekâ, GoDaddy’nin müşteri edinme sürecini kolaylaştırmasına ve dahili maliyet verimliliğini artırmasına yardımcı olacak.

Hisse 2024’te şimdiye kadar 2%’den fazla değer kaybetti ancak 12 aylık dönemde yaklaşık 38% yükseldi. Erickson, GoDaddy’e de “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notu vermiş ve 124 dolar hedef fiyatı belirlemiş. 

RBC, Bu İnternet Hisselerine “AL” Diyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC