Borsa Haberleri

Raymond James, Bu Video Hissesinde 60% Artış Bekliyor

Raymond James, Bu Video Hissesinde 60% Artış Bekliyor
Google News Icon Takip Et

Raymond James, Harmonic (HLIT) konusunda iyimserliğini artırıyor.

Raymond James analisti Simon Leopold, bant ve video streaming hissesinin “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu “GÜÇLÜ AL” seviyesine yükseltti ve 16 dolar düzeyinde 12 aylık ortalama hedef fiyat verdi. Raymond James’in yeni fiyat hedefi, hissenin çarşamba günkü 10,12 dolarlık kapanışına göre 58,1%’lik bir artış anlamına geliyor.

Harmonic hisseleri, söz konusu not ve hedef fiyat güncellemesiyle dün 8%’in üzerinde değer kazandı. Hisse, ocak ayından bu yana yaklaşık 16% değer kaybetti.

Şirket, bant ve video streaming çözümlerinin yanı sıra kablo, yazılım ve ağ şirketleri tarafından kullanılan video ürünleri üzerinde çalışıyor.

Leopold, “Harmonic tam bir yeniden icat hikayesi sunuyor. Olası bir ilgisizlikle karşı karşıya kalan Harmonic, ürünlerini ve işini video dağıtımı ve yeni nesil geniş banda odaklanan yazılım odaklı mimarilere doğru yönlendirdi. Eski platform rakiplerine karşı elde ettiği üstünlükle Harmonic’in başarıya hazır olduğunu düşünüyoruz.” yorumunu yapıyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC