Borsa Haberleri

Ray Dalio Yeni Hisse Alımları Yaptı

August 16, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Ray Dalio Yeni Hisse Alımları Yaptı

Ray Dalio’nun Bridgewater Associates şirketi; Rivian (RIVN), Amazon (AMZN) ve Sea (SE) hisseleri satın aldı. Bununla birlikte fon, Alibaba (BABA) ve JD.com (JD) hisselerinden çıktı. Şirket mevcut yatırımlarında da artışa gitti ve Meta Platforms (META), Alphabet (GOOGL), Mastercard (MA), CVS Health (CVS) hisselerinin sayısını yükseltti. Ayrıca PepsiCo (PEP) ve Linde (LIN) gibi hisselerinde de pozisyonunu azalttı. Bridgewater Associates ilk çeyrekte, Berkshire Hathaway (BRK.B)’e yatırım yaptı ve Tesla (TSLA)’dan çıktı. 

Bridgewater Associates, Mevcut Hisselerindeki Pozisyonunu Artırdı

Bridgewater Associates, elektrikli araç girişimi Rivian Automotive’den yeni 62,8 bin hisse, e-ticaret devi Amazon’dan 149,2 bin hisse ve teknoloji şirketi Sea’den 459,2 bin hisse satın aldı. Bununla birlikte şirket, bazı hisselerinde yükselmeye gitti. Meta hisselerini 10.900’dan 586.600’e, Alphabet’i 1.700’den 49.100’e, CVS Health’i 1,21 milyondan 3,14 milyona ve Mastercard’ı 36.100’den 485.200’e yükseltti.

Ray Dalio, Alibaba ve JD.com Hisselerinden Çıktı

Ray Dalio; Rivian, Amazon ve Sea alımlarıyla birlikte bazı hisselerinden de vazgeçti. Şirket, Alibaba ve JD.com hisselerinden çıktı. Öte yandan Bridgewater Associates; PepsiCo, Linde, Procter & Gamble hisselerinde pozisyonunu düşürdü. Bridgewater Associates, PepsiCo’daki pozisyonunu 4,17 milyondan 3,81 milyona, Linde hisselerini 276.300’den 52.500’e ve Procter & Gamble hisselerini 6,82’den 6,74 milyona indirdi.

Ray Dalio Yeni Hisse Alımları Yaptı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı