Borsa Haberleri

Rapor: Glukoz Takip Cihazı Pazarı 32 Milyar Dolara Ulaşabilir! Hangi Hisseler Öne Çıkıyor?

March 27, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Rapor: Glukoz Takip Cihazı Pazarı 32 Milyar Dolara Ulaşabilir! Hangi Hisseler Öne Çıkıyor?

Allied Market Research, yakın tarihli bir sektör raporunda yaptığı açıklamalarda, Abbott Laboratories (ABT) ve DexCom (DXCM)’un hâkim olduğu sürekli kan şekeri izleme sistemleri pazarının 2031’e kadar 31,7 milyar dolara ulaşmasının beklendiği kaydedildi.

Pazarın cazip olması rekabeti de körükledi. DexCom (DXCM) ve Abbott (ABT) hisseleri, Apple (AAPL)’ın kesintisiz kan şekeri izleme sisteminin piyasaya sürülmesine yönelik yürütülen gizli bir projede önemli atılımlar gerçekleştirmesinin ardından şubat ayında dip yapmıştı.

● Sürekli kan şekeri izleme sistemi, diyabet hastalarının kan şekeri seviyelerini sıkı bir şekilde kontrol etmesine olanak sağlayarak, hiperglisemi ve hipoglisemi riskini ve bunun yanı sıra göz ve sinir hastalıkları gibi ilişkili klinik etkileri azaltıyor.

Rapora göre, evde sağlık hizmetleri ve yoğun bakımlarda sürekli kan şekeri izleme sistemlerinin yoğun şekilde kullanılması ve ürün farkındalığının artırılması sayesinde, pazardaki kilit aktörlerin arkasından güçlü bir rüzgar esmesinin beklendiği vurgulandı. 

Bununla birlikte düzenleyici önlemlerdeki sıkılığın ve sistemin olumsuz etkilerinin, büyüme oranını bir miktar düşürebileceği öngörülüyor. 

Rapor: Glukoz Takip Cihazı Pazarı 32 Milyar Dolara Ulaşabilir! Hangi Hisseler Öne Çıkıyor?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: PRNewswire