Airbnb

Rapor: Airbnb, Kendi Müşterileriyle Rekabete Girebilir!

April 7, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Rapor: Airbnb, Kendi Müşterileriyle Rekabete Girebilir!

The Bear Cave’in yayınladığı kısa bir raporda, Airbnb’nin (ABNB) benzer platformlarla değil, kendi uygulamasındaki ev sahipleriyle yarışabileceği uyarısı yapıldı. 

Peki, bu nasıl olacak? Rapora göre Airbnb’nin “en profesyonel ev sahipleri” kendi ev kiralama platformlarını kuruyor ve müşterilere Airbnb’den daha iyi fiyatlar sunuyor. The Bear Cave, bu gelişmenin Airbnb’yi kendi müşterileriyle ciddi bir rekabete sokabileceğini belirtiyor. 

Bernstein analisti Richard Clarke ise bunun doğru olmadığı görüşünde. Airbnb ev sahiplerinin, Airbnb platformuna göre çok daha pahalı olabileceğini savunuyor:

Airbnb daha arzu edilebilir bir arz pazarında konuşlanmış durumda ve Amazon’a (AMZN) benziyor. Amazon platformundaki neredeyse her ürün başka bir yerden alınabilir ancak bu durum Amazon’u daha değersiz bir platform haline getirmiyor.

Rapor: Airbnb, Kendi Müşterileriyle Rekabete Girebilir!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha