Ekonomi ve Finans Haberleri

Ralli Beklentisi: Gümüş Fiyatları 25% Yükselebilir!

January 23, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Ralli Beklentisi: Gümüş Fiyatları 25% Yükselebilir!

Analistler gümüş ons fiyatının bu yıl 30 dolara yükselerek Şubat 2013’ten bu yana en yüksek seviyeye ulaşacağını ifade ediyor. Bunda metaldeki arz darlığının ve gümüşün yüksek enflasyon dönemlerinde altından daha fazla değer kazanma eğiliminin etkili olduğu vurgulanıyor.

● Gümüşte bir arz darlığı olduğunu ifade eden kıymetli metaller şirketi MKS PAMP metal stratejisi direktörü Nicky Shiels, New York ve Londra’daki fiziki merkezlerde tutulan kullanılabilir fiziki gümüş stoklarında “altın stoklarına göre daha ciddi” azalmalar olduğunu kaydetti.

● CNBC’ye açıklamalarda bulunan ABC Bullion CFO’su Jackie Simpson, enflasyonun yüksek olduğu yıllarda gümüşün yıl bazında yaklaşık 20%’lik bir yatırımcı getirisi sağlama sicilini ve altına nazaran ucuz kaldığını vurgulayarak, gümüş ons fiyatının bu yıl 30 dolara tırmanabileceğini ve muhtemel seviyenin önemli bir direnç noktası oluşturacağını söyledi.

Ralli Beklentisi: Gümüş Fiyatları 25% Yükselebilir!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha