Borsa Haberleri

QuantumScape Yükselişte: İlk Ürünlerini Araba Üreticilerine Teslim Etti!

December 21, 2022 • 2 dakika okuma süresi
QuantumScape Yükselişte: İlk Ürünlerini Araba Üreticilerine Teslim Etti!

İlk 24 katmanlı prototip lityum metal batarya hücrelerini test amaçlı olarak otomotiv OEM’lerine gönderdiğini duyuran QuantumScape Corporation (QS) hisseleri salı günü yükseldi.

● Hücrelerin veya A0 numunelerinin teslimi, şirketin yıl boyunca halka açık en önemli hamlesi oldu ve teknolojinin piyasaya sürülmesine yönelik önemli bir adım olarak nitelendirildi.

● Her biri bir adet katı hal ayırıcı, bir adet katot ve yerinde biçimlendirilmiş bir adet lityum metal anot içeren 24 katmanlı bu prototip hücreler, şirketin otomotiv ve tüketici elektroniği dâhil olmak üzere çeşitli uygulamalarla ilgili olduğunu düşündüğü çoklu amper-saat aralığında kapasitelere sahip.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● İlk 24 katmanlı prototip hücrelerin bir OEM müşterisine tesliminin önemli bir dönüm noktası olduğunu ifade ederek geliştirme çalışmalarına ilişkin tartışmalara Morgan Stanley de katıldı. Ancak ticari açıdan şahlanma yolunda yapılacak daha çok iş olduğu konusunda uyarılarda bulunan kurum, yatırımcıların daha uzun bir nakit tüketim süresi ve daha fazla sermaye ihtiyacı için beklemede kalması gerektiğini belirtti.

● QS hisseleri salı günü TSİ 12.58’de 9,23% artışla 6,39 dolara yükseldi. 52 haftalık işlem aralığı ise 5,82-24,97 dolar seviyesinde gerçekleşti.

QuantumScape Yükselişte: İlk Ürünlerini Araba Üreticilerine Teslim Etti!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha