Borsa Haberleri

Qualcomm, Snapdragon AR2 Gözlüklerini Tanıttı!

November 17, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Qualcomm, Snapdragon AR2 Gözlüklerini Tanıttı!

Dünya bir sonraki bilgi işlem tekniğinin ne olacağını araştırırken, Qualcomm (QCOM) Hawaii’de düzenlediği Snapdragon zirvesinde, gözlükler için ilk arttırılmış gerçeklik platformu olan Snapdragon AR2 Gen 1’in tanıtımını yaptı.

Qualcomm (QCOM)’un “şık ve yüksek kabiliyetli gözlükler” alanında “çığır açan” bir teknoloji olarak nitelendirdiği yeni platform, 1 watt’tan daha az güç kullanmasını sağlamak üzere, XR2 Gen 1 platformuna kıyasla 50% daha az güç ve iki buçuk kat daha fazla yapay zeka performansı kullanıyor.

● Şirket, platformun piyasaya sürüleceği tarihi açıklamadı. Ancak Lenovo, LG, Sharp ve Tencent (TCEHY) dahil olmak üzere birçok tüketici teknolojisi şirketi ile birlikte “çeşitli geliştirme aşamalarından geçmekte olduğunu” bildirdi.

Microsoft (MSFT) Karma Gerçeklik, Cihazlar ve Teknoloji Kurumsal Başkan Yardımcısı Rubén Caballero, platformun oluşturulmasına destek olmak ve “yapay gerçeklik deneyimlerinde yeni olasılıkların önünü açma amacına yönelik temel teknolojileri belirlemek” için Qualcomm (QCOM) ile “yakın iş birliği” içinde olduklarını ifade etti.

Qualcomm, Snapdragon AR2 Gözlüklerini Tanıttı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha