Borsa Haberleri

Qualcomm, Intel ve Google, Nvidia’ya Karşı Güçlerini Birleştiriyor

Mart 25, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Qualcomm, Intel ve Google, Nvidia’ya Karşı Güçlerini Birleştiriyor

Qualcomm (QCOM), Intel (INTC) ve Google (GOOGL), Nvidia’nın (NVDA) yapay zekâ ile ilişkili yazılımlardaki hakimiyetine karşı bir araya gelmeyi amaçlayan bir teknoloji şirketleri konsorsiyumunun parçası oldu.

Reuters’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre göre, UXL Foundation olarak bilinen grup, kimin ürettiğine bakılmaksızın bir dizi yapay zekâ hızlandırıcı çipe güç verebilecek yazılım ve araçlar geliştirmeyi amaçlıyor.

Qualcomm’un yapay zekâ ve makine öğrenimi başkanı Vinesh Sukumar Reuters’e verdiği demeçte, “Aslında geliştiricilere bir Nvidia platformundan nasıl geçiş yapabileceklerini gösteriyoruz.” dedi. 

UXL, Amazon (AMZN) Web Services, Microsoft (MSFT) Azure ve diğer yarı iletken üreticilerini de bünyesine katmak istiyor. Grup, uzun vadede ise Nvidia donanımını ve kodunu desteklemeyi amaçladığını söyledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti