Borsa Haberleri

Qualcomm Analistleri Şaşırttı

April 28, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Qualcomm Analistleri Şaşırttı

Qualcomm (QCOM)‘un çeyrek bilançosu analistleri şaşırttı. Şirketin ikinci çeyrek kazançları, tahmin yürütülen değerin üstünde bir gelir ile sonuçlandı. 

10,63 milyar dolarlık gelir üzerinden 2,95 dolarlık hisse başınar kâr beklentisi olan analistlerin aksine Qualcomm ikinci çeyreği 11,16 milyar dolarlık gelir üzerinden 3,21 dolarlık hisse başına kazanç ile kapattı. 

Her ne kadar yıl içerisinde Qualcomm hisselerinde yaklaşık olarak 28%’lik bir düşüş gözlenmiş olsa da şirketin hisseleri kapanış sonrası borsada 4,37% artış ile 141,00 dolar seviyesinden işlem gördü. Bu artışın en önemli sebebi ise şirketin ikinci çeyrek raporunda sunduğu gelir artışı olarak gözüküyor.

Ayrıca S&P 500 endeksine göre düşük performans gösteren Qualcomm hisseleri, ikinci çeyrek bilançosunu güçlü açıklamasıyla birlikte yatırımcıların dikkatlerini de üzerine toplamayı başardı. 

Qualcomm Analistleri Şaşırttı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı