BIST Şirket Haberleri

QNB Finansbank ve EBRD, 110 Milyon Dolarlık Kredi Anlaşması İmzaladı

Temmuz 11, 2023 • 1 dakika okuma süresi
QNB Finansbank ve EBRD, 110 Milyon Dolarlık Kredi Anlaşması İmzaladı

QNB Finansbank, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile deprem bölgesine yardım amacıyla 110 milyon dolarlık bir kredi anlaşması imzaladı. Bu kredi, depremden etkilenen birey ve kurumlar tarafından kullanılacak.

QNB Finansbank Hazine Satış ve Uluslararası Bankacılık Direktörü Yeliz Ataay Arıkök, EBRD’den elde edilen bu kredi ile deprem bölgesindeki ihtiyaç sahibi şirket ve kişilerin acil finansman ihtiyaçlarının karşılanacağını belirtti.

🌍 Türkiye Afet Müdahale Çerçevesi Hazırlanıyor

EBRD tarafından yapılan açıklamada, 50 binin üzerinde can kaybına ve ülke ekonomisine 100 milyar doların üzerinde zarara yol açan deprem felaketi için Türkiye Afet Müdahale Çerçevesinin hazırlandığı belirtildi. Bu kredi anlaşması da bu çerçevenin bir parçası olarak görülüyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı