Bültenler

Procter & Gamble’ın İlk Çeyrek Bilançosu Beklentiyi Aştı

Nisan 21, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Procter & Gamble’ın İlk Çeyrek Bilançosu Beklentiyi Aştı

P&G (PG)‘nin satışları bazı ürünlere olan talep artışlarına bağlı olarak tahminleri aştı. Şirketin CEO’su Jon Moeller, bir çeyreği daha artan maliyet sorunlarına rağmen satışlardaki büyüme ve sıralı kazanç büyümesinde ilerleme kaydederek geride bıraktıklarını açıkladı. 

Şirket raporunda çarşamba günü ilk çeyrek kazançları açıklandı. Procter & Gamble’ın satışları üçüncü mali çeyrekte 19,4 milyar dolara seviyesine yükseldi. Analistlerin tahmini ise 18,7 milyar dolardı.

Mart ayında sona eren mali çeyrekte 5,5% artış meydana gelmiş oldu. Finans Grubu Başkanı Andre Schulten, yatırımcılara yaptığı bir açıklamasında “Markalarımızın gücüne dayanarak, fiyat artışlarını dikkatli bir şekilde uyguluyoruz.” dedi.

Piyasadaki arz talep dengesizlikleri ve Ukrayna’daki savaşa bağlı olarak yükselen enerji fiyatlarının maliyetleri artırmaya devam edeceğini de ekledi.

Kazancın tahminleri aşmasındaki en büyük sebepse tüketicilerin kişisel sağlık ürünlerine olan talebinin yükselmesi oldu. Bu satışlar arasında Joy, Febreze ve Cascade gibi temizlik ürünleri ilk sıralarda yer alıyor. 

Bebek ve kadın bakım ürünleri de geçtiğimiz yıla oranla 2% daha arttı. Güzellik ürünlerinin satışları ise geçen yıla oranla yatay seyrediyor.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti