Borsa Haberleri

Procter & Gamble ve Colgate, Citi’nin Yeni “AL” Önerileri Arasında

February 17, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Procter & Gamble ve Colgate, Citi’nin Yeni “AL” Önerileri Arasında

Citi, perşembe günkü kapanış zilinin ardından birçok temel tüketim malı hisse senetlerine ilişkin olarak olumlu öngörülerde bulundu.

● Procter & Gamble (PG), Estee Lauder (EL) ve Colgate-Palmolive (CL) yeni “AL” önerileri arasında.

● Böylesine belirsiz bir makro ortamda bu hisselerin direncini korumasını ve değerlemelerinin cazip kalmasını bekleyen hisse senedi analisti Filippo Falorni şu ifadeleri kullandı:

● “PG’nin geride bıraktığımız son birkaç yılda uyguladığı stratejik değişikliklerin, sürdürülebilir şekilde daha yüksek seviyede organik bir toplam gelir artışı sağladığına ve bu zorlu makro ortamda hareket etme sürecinde şirketi daha iyi bir konuma getirdiğine inanıyoruz.”

● Hem Estee Lauder (EL) hem de Colgate-Palmolive (CL) için toplam gelir ve kâr marjı iyileşmesi bekleniyor. Çin’in yeniden açılmasının da Estee Lauder açısından özellikle faydalı olması öngörülüyor.

● Falorni, “Çin’in 2022-23 sonlarında uyguladığı sıfır COVID politikasının tahminlerde büyük çapta olumsuz revizyonlara yol açmasının ardından, EL’in temel büyüme motorları (Çin, seyahat perakendeciliği, cilt bakımı) ülkenin yeniden açılmasıyla birlikte hız kazanmaya başlıyor.” diye ekledi.

Procter & Gamble ve Colgate, Citi’nin Yeni “AL” Önerileri Arasında

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha