Borsa Haberleri

Pozitif Kazanç Öngörüleri Fisker Hisselerini 30% Yükseltti

February 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Pozitif Kazanç Öngörüleri Fisker Hisselerini 30% Yükseltti

Beklenen Ocean modelinin üretim ve satış sürecine yönelik havanın iyimser olması 4. çeyrek beklentilerindeki ıskalamayı önemsiz hale getirdi ve Fisker (FSR) hisseleri pazartesi gününü yükselişle kapattı.

● Dördüncü çeyrekte hisse başına 0,54 dolar zarar kaydeden elektrikli araç startup şirketi, analistlerin 0,48 dolarlık öngörüsünden daha kötü bir performans gösterdi.

● Şirket, üretime başlamasından bu yana 15’i Magna filosu için olmak üzere 56 araç ürettiğini açıkladı.

Fisker, ilk 300 araca ait bileşenler ve teslimatı kısmen 2. çeyreğe uzanan bileşenler için kesin siparişler verdi.

● CEO Henrik Fisker yapmış olduğu açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: “EPA ve WLTP testlerimizi tamamladık. Şirket içi bulgularımız, Fisker Ocean’ın başlangıçta öngördüğümüzden daha uzun bir kilometre performansı göstereceğine işaret ediyor.”

“Ulaştığımız bu sonuçlar, Fisker Ocean’ın 70 bin dolardan daha düşük fiyatlı tüm SUV/Crossover’lar arasında en uzun kilometre performansına sahip olacağı yönündeki beklentimizi destekliyor. Ocean teslimatlarına, onay süreci tamamlandıktan kısa bir süre sonra başlayacak olmaktan heyecan duyuyoruz.

Pozitif Kazanç Öngörüleri Fisker Hisselerini 30% Yükseltti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha