Bültenler

Powell’ın Konuşması Öncesinde S&P 500, Dow ve Nasdaq Önünü Göremiyor!

March 7, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Powell’ın Konuşması Öncesinde S&P 500, Dow ve Nasdaq Önünü Göremiyor!

Yatırımcılar hafta içinde ortaya çıkacak potansiyel katalizörleri sabırsızlıkla beklerken hisseler pazartesi günü pek değişiklik göstermedi. Sonuç olarak önemli ABD hisse senedi ortalamaları seansı karma bir performansla kapattı.

● Analist Mike Zaccardi, “Goldman Sachs dün sabah itibarıyla Apple (AAPL)’ı “AL” notuyla takibe başladı. Bu durum belki de büyük piyasa değerli şirket hisselerinin düşük piyasa değerli şirketler üzerinden yükselmesine yardımcı oldu. Düşük piyasa değerli şirketler sektör üstü performans gösterdiğinde genellikle iyimser bir hava eser. Bugünkü hareket bir nebze buna benziyor.” ifadelerini kullandı.

● Powell’ın bugün yapacağı açıklamalar öncesinde Zaccardi, “FED Başkanı, faiz oranlarının ‘daha uzun süre yüksek seviyede tutulduğu’ son piyasa aksiyonu fiyatlamasından memnun olmalı.” diye ekledi.

● Analist buna kanıt olarak, “idare etmesi çok güç olan enflasyon baskılarının ardından son haftalarda yaklaşık yüz baz puan yükselen” Ocak 2024 tarihli FED faiz oranı vadeli işlemler piyasasına işaret etti.

Powell’ın Konuşması Öncesinde S&P 500, Dow ve Nasdaq Önünü Göremiyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha