Borsa Haberleri

Powell Industries Güçlü Bilançosuyla 47% Yükseldi

January 31, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Powell Industries Güçlü Bilançosuyla 47% Yükseldi

Elektrikli ekipman üreticisi Powell Industries (POWL), tahminlerin üzerinde gelen kâr ve gelirleriyle 45% yükselerek rekor tazeledi. 

Şirketin 1,98 dolarlık hisse başına kârı, Wall Street analistlerinin hisse başına 0,84 dolarlık konsensüsünün üzerinde gelirken, gelirler de yıllık bazda 53% artışla 194 milyon dolara yükseldi. Analistler, gelirlerin 182 milyon dolar gelmesini bekliyordu.

Powell Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Brett Cope “Birikmiş işlerimizin gücü ve kalitesinden kaynaklanan sağlam gelir büyümesi, kusursuz proje yürütme faaliyetleri ve ilgili verimlilik kazanımları ile birleştiğinde, bu çeyrekte yaşadığımız kârlılığın altını çiziyor.” ifadelerini kullandı.

Şirket ayrıca yıllık temettüsünü hisse başına 1,05 dolardan 1,06 dolara çıkardı. 

Powell Industries Güçlü Bilançosuyla 47% Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha