Borsa Haberleri

Porsche Hisseleri Pahalı mı?

November 24, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Porsche Hisseleri Pahalı mı?

Bernstein Analisti Daniel Roeska’ya göre Porsche AG hisseleri “911 gibi fiyatlandı” (911: Porsche’nin en pahalı modellerinden bir tanesi) ve oklar aşağı yöne kayabilir.

● Roeska, hem yatırımcılar hem de Wall Street konsensüsü aşırı değerleme yaptığından hissenin şu anda “kusursuz fiyatlandığını” ileri sürdü.

● Analist, “Porsche AG, elinizde bulundurmak isteyeceğiniz bir hisse senedi olabilir ama şimdi değil! 2023’te döngüsel ters rüzgarlar ve ürün gecikmeleri, kazançlar üzerinde baskı oluşturacak.

● Endekse yeni eklenen ve değerleneceği düşünülerek satın alınan hisse senetleri gibi halka arz sonrasında esen destek rüzgarları etkisini kaybedecek. Yatırımcılar, portföylerini kayda değer oranda daha düşük değerlenmiş diğer premium şirketlere çevirmeli ve 2023’ün ters rüzgarları gelene kadar beklemeli.” ifadelerini kullandı.

● Zayıflayan tüketici eğilimlerinin ve Avrupa başta olmak üzere maliyetler üzerindeki geçmek bilmeyen enflasyonist etkilerin hisse gidişatını daha da karartmasını beklediğini de sözlerine ekledi. Otomobil üreticisinin Frankfurt borsasında da işlem gören hisseleri, Avrupa’nın öğleden sonraki seansında yaklaşık 2% düşüş kaydetti. ABD borsalarında işlem gören hisseleri ise dün günü 6,01 dolar ile tamamladı.

Porsche Hisseleri Pahalı mı?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha