Borsa Haberleri

Polestar Yeni Elektrikli SUV’sini Tanıttı!

Ekim 13, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Polestar Yeni Elektrikli SUV’sini Tanıttı!

● İsveçli elektrikli araç üreticisi Polestar (PSNY), çarşamba günü yeni elektrikli SUV aracının lansmanını gerçekleştirdi. Şirket, bu araçla ABD’deki satışlarını artırmayı ve varlığını genişletmeyi planlıyor.

● Yeni Polestar 3, en az 500 beygir gücüne sahip beş yolcu kapasiteli bir elektrikli SUV.

● Yaklaşık 84.000 dolara satışa sunulacak olan araçta, Polestar hissedarı Volvo Cars tarafından geliştirilen gelişmiş sürücü desteği yazılımını çalıştıran bir Nvidia bilgisayar da dahil olmak üzere çeşitli teknolojiler bulunuyor.

● Araç, benzer şekilde çift motora sahip olan ve  yaklaşık 70.000 dolara mal olan Tesla Y modeline göre daha pahalı. Y modelinin, aracın en önemli rakibi olması bekleniyor. Bir diğer olası rakip olan BMW tamamen elektrikli iX SUV fiyatları ise 85.000 dolardan başlıyor.

● Polestar 3, gelecek yıl itibarıyla Çin’de ve 2024 yılı ortaları itibarıyla ABD’nin Güney Carolina eyaletindeki Volvo Cars fabrikasında üretilmeye başlanacak. Teslimatların 2023’ün dördüncü çeyreğinde başlaması bekleniyor.

● Polestar, 2022 yılında dünya genelindeki müşterilerine toplamda 50.000 araç teslim edeceğini öngörüyor. Geçen hafta yapılan açıklamaya göre Eylül ayında yaklaşık 30.400 adet araç teslim edildi.

● Polestar, Volvo Cars ve 2010 yılında Volvo Cars’ı satın alan Çinli otomobil üreticisi Geely ortak girişimi. Bu tarih itibarıyla şirketin hisseleri yaklaşık 58% düştü.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti