Borsa Haberleri

Polestar Yeni Elektrikli SUV’sini Tanıttı!

October 13, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Polestar Yeni Elektrikli SUV’sini Tanıttı!

● İsveçli elektrikli araç üreticisi Polestar (PSNY), çarşamba günü yeni elektrikli SUV aracının lansmanını gerçekleştirdi. Şirket, bu araçla ABD’deki satışlarını artırmayı ve varlığını genişletmeyi planlıyor.

● Yeni Polestar 3, en az 500 beygir gücüne sahip beş yolcu kapasiteli bir elektrikli SUV.

● Yaklaşık 84.000 dolara satışa sunulacak olan araçta, Polestar hissedarı Volvo Cars tarafından geliştirilen gelişmiş sürücü desteği yazılımını çalıştıran bir Nvidia bilgisayar da dahil olmak üzere çeşitli teknolojiler bulunuyor.

● Araç, benzer şekilde çift motora sahip olan ve  yaklaşık 70.000 dolara mal olan Tesla Y modeline göre daha pahalı. Y modelinin, aracın en önemli rakibi olması bekleniyor. Bir diğer olası rakip olan BMW tamamen elektrikli iX SUV fiyatları ise 85.000 dolardan başlıyor.

● Polestar 3, gelecek yıl itibarıyla Çin’de ve 2024 yılı ortaları itibarıyla ABD’nin Güney Carolina eyaletindeki Volvo Cars fabrikasında üretilmeye başlanacak. Teslimatların 2023’ün dördüncü çeyreğinde başlaması bekleniyor.

● Polestar, 2022 yılında dünya genelindeki müşterilerine toplamda 50.000 araç teslim edeceğini öngörüyor. Geçen hafta yapılan açıklamaya göre Eylül ayında yaklaşık 30.400 adet araç teslim edildi.

● Polestar, Volvo Cars ve 2010 yılında Volvo Cars’ı satın alan Çinli otomobil üreticisi Geely ortak girişimi. Bu tarih itibarıyla şirketin hisseleri yaklaşık 58% düştü.

Polestar Yeni Elektrikli SUV’sini Tanıttı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı