Borsa Haberleri

Polestar Automotive Hisseleri Neden Yükseldi?

November 23, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Polestar Automotive Hisseleri Neden Yükseldi?

Yüz bininci Polestar 2’nin yakın zamanda Çin’in Luqiao kentinde üretildiğinin duyurulmasının ardından Polestar Automotive (PSNY) hisseleri salı günü aniden yükseldi.

● Bu yüz bininci araç, Polestar’ın en yeni pazarlarından biri olduğu kaydedilen İrlanda’daki bir müşteriye gidecek.

● Polestar yönetiminden geçen hafta gelen açıklamaya göre, tüm yıl hedefinin yaklaşık 50 bin araç teslimi olduğu ve 4. çeyreğin rekor sayıda teslimatın yapıldığı bir dönem olması gerektiği yinelendi.

● Bu hafta Seeking Alpha’nın Catalyst Watch bölümünde incelenen PSNY’nin, Phoenix Auto Show fuarında görücüye çıkması bekleniyor.

● Elektrikli araç üreticisi bu fuarda tam elektrikli Polestar 2 modelinin test sürüşlerini yaptıracak. Ziyaretçiler, henüz sadece duyurusu yapılmış olan ve 2023 sonunda kullanıma hazır hale gelmesi planlanan Polestar 3’ü incelemek için şirket tarafından hazırlanan bir arttırılmış gerçeklik deneyimini kullanabilecek. Bu etkinlik medyanın ve yatırımcıların dikkatlerini Polestar üzerine çekebilir.

● Polestar hisseleri salı gününü 19,57% yükselişle kapatarak, 12 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı.

Polestar Automotive Hisseleri Neden Yükseldi?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha