Borsa Haberleri

Plug Power Neden 60% Ralli Yaptı?

May 14, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Plug Power Neden 60% Ralli Yaptı?

Plug Power (PLUG), bir dizi yeşil hidrojen üretim tesisinin geliştirilmesi ve inşasını finanse etmek amacıyla, ABD Enerji Bakanlığı’ndan 1,66 milyar dolara kadar kredi garantisi için şartlı bir taahhüt aldığını açıkladıktan sonra 60% değer kazandı.

Plug, Enerji Bakanlığı tarafından belirlenecek prosedürlere uygun olarak finansman için seçilecek tesislerin ABD genelinde inşa edileceğini söyledi.

CEO Andy Marsh, “Bu yılın başlarında Plug, Georgia’da ülkedeki ilk ticari ölçekli yeşil hidrojen tesisini faaliyete geçirerek, yenilikçiliğimizi ve teknik becerimizi başarıyla ortaya koydu. Bu kredi garantisi, ek yeşil hidrojen tesisleriyle bu başarıyı geliştirmemize yardımcı olacak.” ifadelerini kullandı. 

Şirketin mevcut yeşil hidrojen üretim ağı, şu anda günlük yaklaşık 25 tonluk sıvı hidrojen üretim kapasitesine sahip.

Plug Power Neden 60% Ralli Yaptı?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha