Borsa Haberleri

Plug Power Beklentileri Hayal Kırıklığı Oluşturdu

January 26, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Plug Power Beklentileri Hayal Kırıklığı Oluşturdu

2022 mali yılı için hayal kırıklığı yaratan beklentiler açıklayan Plug Power (PLUG) çarşamba günü kapanış sonrası işlemlerde 4,7% değer kaybetti.

Ne Kadar Kötü? Daha önce 80%’i aşkın bir büyüme beklentisi ve 45-50% aralığında tüm yıl kazanç artışı açıklayan şirket, müşteri takvimi ve tedarik zincirindeki aksaklıklar nedeniyle tahminlerdeki düşüşün, bazı büyük projelerde 2022 olan bitiş tarihinin 2023’e sarkmasına neden olduğunu vurguladı.

● Özellikle yeni ürün lansmanlarındaki gecikmelerden etkilenen dördüncü çeyrek gelirleri, CEO Andrew Marsh’ın “Beklenenden daha zorlu bir çeyrek yaşadık.” demesine neden oldu.

● 2023 mali yılına bakıldığında 1,4 milyar dolar gelir beklentisi olan Plug (PLUG), analist konsensüs tahmini olan 1,37 milyar doların biraz üzerine çıkmış oldu.

● Daha uzun vadede değerlendirmeler yapan şirket, gelirlerini 2026’ya kadar 5 milyar dolara ve 2030’a kadar 20 milyar dolara çıkarmayı ve çeyreklik faaliyet gelirinde başa baş bir sonuç bekliyor. Çeyreklik gelirde 600 milyon doların üzerini, brüt kâr marjında ise 20+% hedefliyor.

Plug Power Beklentileri Hayal Kırıklığı Oluşturdu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha