Borsa Haberleri

Plug Power 2023’te Beklenti Üzeri Satış Bekliyor!

March 2, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Plug Power 2023’te Beklenti Üzeri Satış Bekliyor!

Gelirleri yıl bazında 36% artarak 221 milyon dolara yükselse de analist beklentilerinin altında kalan ve öngörülerin üzerinde bir 4. çeyrek zararı açıklayan Plug Power (PLUG) çarşamba günü kapanış sonrası işlemlerde 3,3% değer kaybetti.

● 2021’in aynı çeyreğinde -54% olarak gerçekleşen brüt kâr marjı 2022 yılı 4. çeyreğinde -36% oldu.

● Yeni “gigafactory” tesisinde hidrojen üretimi yapmaya başlayan Plug (PLUG), 2023 yılı için 1,36 milyar dolarlık analist beklentilerinin üzerine çıkarak 1,4 milyar dolar seviyesinde gelir ve 10% brüt kâr marjı öngörüsünde bulundu.

● Başkan ve CEO Andrew Marsh, “2023’ün ilk çeyreğinde girdi olarak kullandığımız hidrojenin büyük bir kısmının fiyatlarında 15%’lik bir düşüş öngörüyoruz (şirketin maliyetleri düşecek) ve doğal gaz fiyatlarının düşmeye devam etmesi halinde aşağı yönlü bu eğilimin yılın geri kalan diliminde de sürmesini bekliyoruz. Yeşil hidrojen santralimizin devreye alınmasıyla birlikte değerlendirdiğimiz bu dinamik, yakıt segmentinde 2023’ü başa baş kâr marjlarıyla (düşen maliyet = yükselen kârlılık) kapatma potansiyeli noktasında güvenimizi artırıyor.” ifadelerini kullandı.

Plug Power 2023’te Beklenti Üzeri Satış Bekliyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha