Borsa Haberleri

Piyasalardaki Son Ralli “Mantıksız” – JPMorgan

April 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasalardaki Son Ralli “Mantıksız” – JPMorgan

Dow Jones, S&P 500 ve Nasdaq, geçtiğimiz ay boyunca yükselişler kaydetti. Hisse piyasası yatırımcıları buna sevinse de JPMorgan’a göre bu ralli “mantıksız” ve ağırlıklı olarak “sistematik akışlar ve kısa pozisyonlardan” kaynaklandı. 

JPMorgan makrolarda kötümserliğini koruyor:Yüksek faiz oranları, bankacılık krizini takiben kredilerdeki sıkılaşma ve jeopolitik rüzgarların ekonomiye nüfuz etmesiyle oluşan baskılara paralel olarak bu yıl bir resesyon yaşanabileceğini düşünüyoruz.” 

Ancak son dönemlerde piyasalardaki yukarı yönlü hareketi destekleyen koşulların yakında “tükeneceğine” inanan yatırım bankası, model portföyü kapsamında savunmacı bir pozisyon aldığını da belirtiyor. 

JPMorgan, hisselerde “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI”, nakitte ve emtialarda “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” pozisyonunu koruyor. 

Teknolojideki yükseliş uzadı: Yatırım bankası, teknoloji hisselerinin bu yıl geçen yıla göre daha iyi seyrettiğini düşünse de “teknoloji hisselerindeki yukarı yönlü hareketin tam anlamıyla fazla uzadığını” belirtiyor. 

Piyasalardaki Son Ralli “Mantıksız” - JPMorgan

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha