Borsa Haberleri

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

October 10, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Piyasalarda ekim ayındaki karışık görünüm devam ediyor. Peki, borsalar bugün açılmadan nelere dikkat etmeli? Dilersen birlikte bakalım.

👀 1. Güvenli Liman

İsrail ve Gazze Şeridi’ndeki olaylar nedeniyle yatırımcıların güvenli liman arayışına girmesi tahvil getirilerini düşürdü. Tahvil piyasasının dün Columbus Günü nedeniyle kapalı olduğunu hatırlatalım, dolayısıyla bugünkü hareket, jeopolitik gerilimlere cevaben gerçekleşen ilk tepki. Gösterge 10 yıllık Hazine tahvilinin getirisi 12 baz puanlık düşüşle 4,659%’a geriledi.

🥤 2. Pepsi Bilançosu

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Pepsi (PEP) bugün açıkladığı üçüncü çeyrek rakamlarıyla bilanço sezonunu başlattı. İçecek devi, analistlerin beklentilerini aştı ve tüm yıla ilişkin tahminlerini yükseltti. Bu, birçok Amerikalının harcama yaptığı bir yazın ardından gelen ilk bilanço oldu. Delta Air Lines (DAL) ve Walgreens Boots Alliance (WBA) perşembe sabahı, büyük bankalar JPMorgan Chase (JPM), Wells Fargo (WFC) ve Citigroup (C) ise cuma sabahı finansal rakamlarını açıklayacak. 

🚗 3. Kanada da Geri Kalmıyor

General Motors (GM), Kanadalı otomobil işçilerinin Amerikalı kardeşlerine katılarak otomobil üreticisine karşı greve gitmesiyle yeni bir baş ağrısı yaşıyor. Detroit’teki otomobil üreticilerinde çalışan yaklaşık 18 bin Kanadalı işçiyi temsil eden Unifor sendikası ile GM’nin yeni bir iş anlaşması yapmak için gece yarısına kadar süreleri vardı. Bunun yapılamaması GM için 4.300 otomobil işçisinin daha greve gitmesi anlamına geliyor. Ontario eyaletindeki yeni grevler, Chevrolet Equinox modellerinde kullanılan motorların yanı sıra bazı Chevrolet Silverado kamyonlarının üretimini de etkiliyor.

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC