Ford

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Aralık 12, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Piyasalar, güçlü geçen bir kasım ayının ardından yılın son ayına başlarken bu ivmeyi korumak istiyor. Ancak hisseleri çevreyelen bazı riskler yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor. Peki, borsalar bugün açılmadan nelere dikkat etmeli? Dilersen birlikte bakalım.

👀 1. Aralık Hızlanması

Borsalar, dünü artıda tamamlayarak yılsonu ivmesini bir miktar artırdı.Dow Jones yaklaşık 0,4%’ün üzerinde yükseldi. S&P 500 0,4% ve Nasdaq da 0,2% kazandı. Her üç büyük ortalama da altı hafta üst üste kazanç elde etti ancak yarınki Fed faiz kararı ve bir dizi diğer küresel merkez bankası açıklamaları yakından izlenecek. 

🔮 2. Oracle Rakamları

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Oracle (ORCL) hisseleri, yazılım devinin mali ikinci çeyrekte dört önemli gelir segmentinin üçünde Wall Street tahminlerini kaçırmasının ardından değer kaybetti. StreetAccount tahminlerine göre bulut hizmetleri ve lisans desteği; bulut ve şirket içi lisanslar; ve hizmet satışlarının tümü konsensüsün altında kaldı. Sadece şirketin gelir açısından en küçük bölümü olan donanım gelirleri analist tahminlerinş aştı. Bununla birlikte, hisse başına kâr daha iyi geldi ve şirketin net kârı yıllık bazda 44% arttı.

🚘 3. Kamyonetlerin Popülerliği Düşüşte 

Ford Motor (F), 2024 yılı için planladığı F-150 Lightning kamyonet üretimini yarı yarıya azaltarak, kitlesel benimsemenin anahtarı olarak lanse ettiği elektrikli araç için keskin bir geri dönüş yapıyor. Otomobil üreticisi, önümüzdeki yıl Michigan’daki Rouge Elektrikli Araç Merkezi’nde haftada ortalama 1.600 elektrikli kamyon üretmeyi bekliyor ve bu rakam, önceki öngörü olan 3.200’ün yarısı. Ford yöneticileri son zamanlarda üretimi müşteri talebiyle eşleştireceklerini belirtiyorlar, ki bildiğimiz gibi bu talep elektrikli araç sektöründe umulduğu kadar güçlü değil.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti